Jeden z nejhezčích, ale také nejnáročnějších treků na světě nás zavede do divoké krajiny Bhútánu, malého království na úpatí Himaláje. Snowman trek je pro svou náročnost a dlouhý pohyb v krajině bez civilizace určen pro zkušené horaly a milovníky trekingu. Trek prochází údolími lemovanými vrcholy s výškou přes 7000m, překračuje 11 průsmyků, z nichž některé přesahují 5000m. Vede skrze budhistické vesničky, nedotčené turistickým ruchem a proplétá se rododendronovými a piniovými lesy. Základní trasa vyžaduje 24 dní a kombinuje cestu z Paro přes do Jomolhari basecamp, vesnici Laya, nejvyšší bhútánskou horu Gankar Puensum, termální prameny Duer a končí v nádherném údolí Bhumtang. Na vyžádání vám připravíme i kratší 16-denní verzi, vedoucí z Koina do Bumthang nebo 11-denní trek Jomolhari – Laya – Gasa.

Dovolená na Galapágách je nejlepší na komfortní jachtě – to vám řeknou všichni, kteří toto ekvádorské souostroví navštívili. Stabilní motorová jachta vás bezpečně dopraví na jinak nepřístupná místa v divočině, kam se jinak nedostanete. Loď nabízí komfortní klimatizované kajuty, bar nebo prostorný sundeck. K dispozci jsou mořské kajaky nebo vybavení na šnorchlování. Budete kotvit v chráněných zátokách, šnorchlovat s mantami a tučňáky, fotit leguány, tereje modronohé nebo želvy sloní nebo se vydáte k největšímu kráteru světa Sierra Negra. Galapágy nabízejí úchvatnou přírodu a jachta zase luxusní zázemí plovoucího hotelu – co více si můžete přát?

Zveme vás na cestu za polární kruh, kde zjistíte, že zima může být nejkrásnějším obdobím roku! Centrem Laponska je město Rovaniemi, oficiální bydliště Santa Clause… Vyzkoušíte jízdu na sněžném skútru, lov ryb na zamrzlém jezeře, poznáte tradiční společníky Sámů – soby a psy, budete pozorovat polární záři, zachytíte pomíjivou krásu arktické přírody a nahlédnete i pod pokličku místní kultury a kuchyně. Naprostým unikátem je plavba ledoborcem Sampo, během které budete mít příležitost zaplavat si mezi rozdrcenými krami ve speciálním neoprenovém obleku. Pro dobrodružnější povahy organizujeme vícedenní expedice na sněžných skútrech nebo se psím spřežením s nocováním ve srubu v divočině. Mezi zážitky patří ledový hotel nebo ubytování ve speciálním iglú se skleněnou střechou. Cesta je vhodná také pro fotografy, protože oblast nabízí jedny z nejlepších podmínek pro fotografování polární záře.

Nejzazší výběžek Jižní Ameriky představuje v našich očích synonymum pro drsnou přírodu neustále bičovanou vichřicí a omývanou deštěm. Přesto i na zdejší kraj se občas usměje slunce a když utichne vítr, tak jediné, co v nastalém tichu uslyšíte, bude tlukot vašeho srdce. Říká se, že kdo se do Patagonie jednou podívá, ten jí propadne nadosmrti. Patagonská příroda skutečně dokáže fascinovat – těžko bychom totiž jinde hledali krajinu tak surovou a přitom tak krásnou. Pokud nemáte v úmyslu vydat se až do Antarktidy, v Patagonii se ocitnete nejjižněji, jak je to jen na zeměkouli možné ..a do Antarktidy je to odsud co by kamenem dohodil.

Ač na Zemi nejmenší, nabízí tento kontinent nepřebernou pestrost přírody – od zasněžených hor, přes korálové útesy Velkého bariérového útesu až po vyprahlé pouště rudého vnitrozemí. Austrálie si dodnes udržuje punc divokého místa plného nebezpečných zvířat a neproniknutelných eukalyptových lesů. Přesto je to místo pro poznávání veskrze přátelské, kde můžete volně tábořit, poznávat moderní velkoměsta, splouvat liduprázdné řeky nebo putovat horami. Díky různorodosti, barvám a neobvyklé zvířeně láká Austrálie nadšené fotografy a milovníky přírody. Vaši cestu do Austrálie můžete kombinovat s poznáváním Nového Zélandu nebo jihovýchodní Asie.

Během této unikátní cesty navštívíme divoké západní Grónsko, jehož pobřeží budeme prozkoumávat na skialpinistických lyžích nebo na sněžnicích. Tato oblast je známá svými ledovci a hlubokými fjordy, nad nimiž se zvedají pobřežní hory přesahující 2.000 m. Bude jen na vás, zda se ten který den rozhodnete pro lyžování nebo výlet na sněžnicích – obojí vás zavede do impozantní krajiny ledovců a Alpy připomínajích hor. Protože oblast je přístupná pouze lodí, budeme se plavit na impozantním trojstěžníku, ze kterého se budeme denně vydávat na pevninu. Během plavby budete mít možnost z paluby lodi pozorovat divoká zvířata, plovoucí ledovce, eskymácké osady a nádherné pobřeží. Vyhodnoceno magazínem GEO jako nejlepší aktivní plavba roku 2013!

Po Grónsku a Nové Guinei je Borneo třetím největším ostrovem na světě. Někdy se ostrov označuje jako Kalimantan, správně se však takto jmenuje jen jeho větší indonéská část; sever Bornea tvoří dvě malajské provincie Sarawak a Sabah a Brunejský sultanát. Kalimantan láká své návštěvníky především svou zachovalou tropickou přírodou, mnoha domorodými kmeny ze skupiny Dajáků (dříve lovců lebek) a také vynikajícími potápěčskými lokalitami. Velkou část ostrova pokrývá dodnes nepříliš prozkoumaná panenská džungle se vzácnými orangutany, masožravými láčkovkami a obřími květy raflésií. Na Borneu najdeme spoustu národních parků a také nejvyšší horu horu jihovýchodní Asie – 4095m vysokou Mt. Kinabalu.

Ekvádorské souostroví Galapágy leží uprostřed Pacifiku, přesně na rovníku a daleko od jihoamerického kontinentu. Izolovanost souostroví zde pomohla přírodě ke vzniku mnoha druhů rostlin a živočichů, které nenajdeme nikde jinde na světě. Těchto devatenáct sopečných ostrovů tvoří jeden velký národní park a do slova a do písmene také živou laboratoř, kde můžeme pozorovat evoluci jedinečných druhů – například obřích želv, pěnkav nebo leguánů. Není proto divu, že to byly právě Galapágy, které inspirovaly biologa Charlese Darwina během jeho pobytu v roce 1835 k formulování proslulé evoluční teorie o vývoji druhů.

Bhútán patří mezi poslední země na světě, kde zažijete atmosféru původních časů. Toto buddhistické království pod štíty Himálaje nabízí úžasnou přírodu, zasněžené hory, ukryté kláštery, prastaré obyčeje a velmi pohostinné lidi. Bhútán představuje unikátní destinaci, jejíž kouzlo se ale možná velmi brzy vytratí. Vaše životní dovolená v Bhútánu bude zcela podle vašich představ – navštívíte klášter Taktsang, zvaný Tygří hnízdo, projdete se uličkami starobylých měst a horských vesnic, poznáte místní kulturu a nahlédnete do života lidí. Pro milovníky trekingu nabízíme některý z nádherných treků vedoucích pod sedmitisícovými vrcholky Jomolhari a Gangkhar Puensum, nebo můžete zdolat legendární “Snowman trek”.

Chcete-li navštívit jeden z posledních koutů Země nepoznamenaný masovou turistikou a oplývající jedinečnými druhy zvířat a rostlin, pak Madagaskar je správná volba. Je to místo, kde žijí lemuři, chameleoni, brokésie a další unikátní zvířata. Obdivovat můžete baobaby, suchý trnitý buš i tropický prales. Madagaskar je nejen živoucí přírodní laboratoří se stovkami jedinečných rostlin a živočichů, je to také místo, kde původní obyvatelstvo tvoří přibližně dvacítka etnických skupin, které si dodnes zachovávají svoje tradice a zvyky. Zájezd na míru na Madagaskar vám připravíme přesně podle vašich preferencí, cestu můžete kombinovat s návštěvou ostrovů Reunion a Mauricius.