Kostarika

Málokterá země světa nabízí takovou pestrost krajiny a bohatství přírody, jako je Kostarika. Nejrozvinutější zemi Střední Ameriky pokrývá bezpočet národních parků, které zahrnují nejrůznější ekosystémy od tropických pralesů přes vulkanické oblasti až po horské mlžné lesy. Množství fauny v nich je nepředstavitelné – například milovníci ptáků mohou bez problémů napočítat a vyfotografovat stovku druhů během jediné hodiny! Zájezd na Kostariku ale není určen jenom milovníkům přírody, užijí si zde i vyznavači raftingu, visutých lávek a dalších adrenalinových aktivit. Najdete tu plážová letoviska, bezpočet vodopádů, termální resorty a jedinečné jsou také zdejší hotely s ekologickým provozem zasazené do nitra přírody.

Národní park Tortuguero

Na karibském pobřeží Kostariky se rozkládá národní park Tortuguero, do kterého nevedou žádné silnice a je třeba sem doplout lodí nebo přicestovat malým letadlem. Tortuguero je jedním z nejvýznamnějších míst v Karibiku, kde se rozmnožují želvy; kladení vajec je možné pozorovat na zdejších plážích a patří k jedinečným zážitkům. Pak je bohatý na faunu i flóru, zdejší hotely organizují vyhlídkové plavby po řekách a kanálech, které prostupují zdejším jinak neprostupným pralesem.

Sopka Arenal

Sopka Arenal je nejmladším vulkánem na Kostarice a její pravidelný kužel tvoří výraznou dominantu širokého okolí. Na svazích Arenalu lze podniknout bezpočet pěších túr nebo se vypravit na některou z mnoha vyhlídek. Oblast kolem městečka La Fortuna je však známá i z mnoha dalších důvodů – jsou jimi proslulé visuté lávky Místico Arenal Hanging Bridges nad korunami stromů, vodopád La Fortuna nebo množství termálních resortů. Tady můžete strávit klidně několik dní a pořád budete mít o zábavu postaráno!

Monteverde a Santa Elena

Vysoko v horách centrální Kostariky se rozkládá jedinečná oblast horských mlžných lesů Monteverde a Santa Elena. Díky nadmořské výšce je zdejší vzduch překvapivě osvěžující a mraky, vanoucí od Karibiku, zásobují zdejší lesy neustálým přídělem vlhkosti. Jde o ideální oblast pro procházky unikátním ekosystémem mlžných lesů, ve kterých lze mimo jiné spatřit vzácného ptáka Kvesala chocholatého. V adventure parku Selvatura se můžete vydat na procházku s biologem po visutých mostech, navštívit záchrannou stanici pro lenochody nebo prozkoumat rozsáhlý komplex terárií se vzácnými obojživelníky.

Rio Celeste

Řeka Rio Celeste pramení na sopečných svazích národního parku Tenorio a její neskutečně sytě modrá barva sem láká množství návštěvníků. Modrá barva řeky je výsledkem chemické reakce na soutoku řek, které obsahují různé sopečné minerály. Není to ale jen barva řeky, co je na této oblasti zajímavé – během několikahodinové procházky původním deštným lesem můžete spatřit také vodopády Catarata Rio Celeste nebo Lagunu Azul. Koho láká koupání v azurové vodě, může tak učinit kousek od vstupu do parku. Ubytovat se můžete na hranici národního parku v jedinečné ekologické lodži, z jejíž terasy lze pozorovat bezpočet ptáků.

Region Guanacaste

Nejzápadnější region Kostariky se vyznačuje nejsušším podnebím a kromě několika národních parků tu najdete nejslunečnější plážové resorty. Kdo chce poznat Kostariku opravdu po všech stránkách, neměl by tuto oblast vynechat. Vydat se můžete do národního parku Rincón de la Vieja s jednou z nejaktivnějších sopek Kostariky. Tady můžete prozkoumat četné vodopády i pěkné trekingové trasy, vedoucí suchými i vlhkými původními lesy. Dobrodružnější cestovatelé mohou krajinu prozkoumat na koni, kovbojové totiž stále patří k běžným povoláním v tomto kraji. Kdo naopak hledá klid, najde zde luxusní resorty uprostřed přírody s vlastními termálními koupelemi.

Národní park Corcovado

Vrcholným zážitkem návštěvy Kostariky je bezesporu národní park Corcovado. Jde o oblast s největším množstvím zvířat a s nejzachovalejšími původními lesy. Zdejší biodiverzita patří k nejvyšším na celé zeměkouli! Některé zdejší hotely nabízejí svým umístěním jedinečný kontakt s přírodou, dobrodružnější cestovatelé se mohou vydat na celodenní výlet do nitra parku ke stanici strážců parku Sirena Station. V parku žijí vzácní tapíři, mravenečníci a také všechny čtyři druhy kostarických opic. Kdo se rád koupe a šnorchluje, může vyrazit na výlet k ostrovu Isla del Caño.

Dalších 25 dalších věcí, které můžete zažít v Kostarice

výstup na vulkán * jízda na koni * rafting * fotografování vzácných kvesálů *  degustace kávy a čokolády * pozorování kovbojů * jízda na ZIP line * muzeum zlata v San José * koupání pod vodopády * pozorování líhnutí želvích mláďat * potápění * plavba na jachtě * pozorování světélkujícího planktonu * škola surfování * kostarická pochoutka “Copo” * průstup potokem k vodopádům * kostarická fiesta *

Lomas del Volcan Hotel

Lomas del Volcan Hotel je horský hotel na svazích sopky Arenal, který si zachovává svůj rustikální styl s dřevěnými chatkami. Hotel se nachází na vrcholu kopce uvnitř farmy pro dobytek o rozloze 150 hektarů, daleko od civilizace. V hotelu je bazén, jacuzzi a pokojová služba, k dispozici je restaurace, která nabízí místní i mezinárodní kuchyni. K dispozici je také bar, kde si hosté mohou odpočinout a vychutnat si drink nebo koktejl a přitom pozorovat sopku Arenal. Hotel disponuje privátní turistickou trasou Congos trail, řibližně 1,8 km dlouhý okruh vede otevřeným i lesnatým úbočím vulkánu.

Cloud Forest Lodge Monteverde

Hotel nabízí dokonalou kombinaci izolace v přírodě a pobytu v blízkosti vesnice Santa Elena, nachází se uprostřed mezi rezervacemi Monteverde a Santa Elena. Kromě 25 apartmánů má hotel restauraci, venkovní bar a ohniště, rozsáhlé turistické stezky a vyvýšené plošiny pro pozorování divoké zvěře. Nemovitost zahrnuje vlastní soukromou přírodní rezervaci o rozloze 23 hektarů, kde se také nachází několik pěších tras a také Original Zipline and Canopy Tour, která nabízí vzrušující výhled z korun stromů na mlžný les.

Isla Chiquita Glamping Hotel

Isla Chiquita na pobřeží Kostarického zálivu Nicoya je oázou wellness zážitků, které inspirují spojení, blaženost a vnitřní klid. Na ostrově se nachází jedinečný glamping hotel. Hosté si mohou užít rozmanitou škálu výletů, od jízdy na kajaku s vlastním průvodcem a paddleboardingu ve stoje až po pozorování ptáků, sportovní rybolov, pěší turistiku, šnorchlování, výlety po ostrovech a plážích. Kulinářský zážitek v Isla Chiquita spojuje to nejlepší ze dvou světů; ohromující přírodní krásy zálivu Nicoya a nejčerstvější mořské plody přímo na stůl, které lze v Kostarice nalézt.

Hacienda Guachipelin Volcano Ranch Hotel & Hot Springs

Tento hotelový resort se nachází na úpatí sopky Rincón de la Vieja v severozápadní Kostarice a kromě komfortního ubytování a skvělé kuchyně nabízí rozlehlé pozemky vhodné k mnoha výletům. Hotel organizuje celou řadu aktivit, jako je jízda na koni, kanoistika a tubing v peřejích Río Negro. Hotel disponuje vlastním termálním parkem, který je citlivě zasazen v nádherné přírodě. V okolí najdete i různé turistické trasy, kde si můžete vychutnat úžasnou kostarickou přírodu.

SCP Corcovado Wilderness Lodge

Jedinečný hotel Corcovado Wilderness Lodge se nachází v tropické zahradě obklopené nedotčenými deštnými pralesy na okraji národního parku Corcovado. Ubytování je k dispozici v apartmánech nebo bungalovech, které mají obývací prostory, koupelny a houpací sítě. Hosté mohou také relaxovat v prostorné zahradě s bazénem. Mezi oblíbené aktivity v této oblasti patří pěší turistika, šnorchlování, jízda na koni a potápění. Součástí hotelu je The Four Elements Spa, kde je za příplatek možné objednat masáže a jiné procedury.

Mapa trasy