Sicílie

Sicílie je největším ostrovem Středozemního moře a kromě velikosti její jedinečnost spočívá v unikátní přírodě, bohaté historii a také odlišnosti ostrovního rytmu života od zbytku jižní Itálie. Na Sicílii se například můžete vydat na vrchol nejvyšší činné evropské sopky, bloudit v uličkách horských vesnic, procházet se starobylými městy a obdivovat zdejší památky. Kdo se rád koupe, najde tu krásné písečné pláže a milovníci ostrovní turistiky by si neměli nechat ujít návštěvu vulkanických Liparských ostrovů. Nemůžeme zapomenout ani na tradičně kvalitní italskou kuchyni s několika místními specialitami a zdejšími výbornými víny.

Etna

Sopka Etna je bezesporu jedním ze symbolů Sicílie a také jedním z nejvyhledávanějších bodů na turistické mapě ostrova. Hora dosahuje výšky 3329 metrů, což ji pasuje na nejvyšší činnou sopku Evropy. Na její vrchol se můžete dostat spolu s průvodcem ve speciálním vozidle a potom sestupovat měsíční krajinou, lávovými poli a borovými lesy. Jinou variantou je výlet džípy, jízda na čtyřkolkách nebo pohodový pěší výlet borovými lesy „po vrstevnici“.

Taormina

Městečko Taormina se tyčí na skalnatém útesu vysoko nad mořem. Je to jedna z nejprestižnějších a nejdražších destinací – ceny hotelů tu patří k nejvyšším v Itálii. Návštěvníky sem láká především nevšední atmosféra zachovalého města, výhled na Etnu a také zachovalé římské divadlo. Milovníci koupání najdou v okolí několik písečných pláží i divoké pobřeží. A tak jedinou nevýhodou tohoto úchvatného místa jsou davy turistů proudící v úzkých uličkách Taorminy dnem i nocí…

Syrakusy

Kdo by neznal řeckého učence Archimeda! Tento matematik, fyzik, filozof, vynálezce a astronom se narodil právě v městě Syrakusy na východním pobřeží Sicílie a jeho vynálezy sloužily pro potřeby jeho rodného města. V Syrakusách a jejich okolí najdeme bezpočet památek – asi nejznámější je řecké divadlo pro 15.000 diváků, které patří mezi největší antická divadla světa. Na ostrově Ortigia, kde se rozprostíralo původní centrum Syrakus, potom najdeme mnoho staveb a zachovalých památek.

Liparské ostrovy

Několik desítek kilometrů severně od města Milazzo leží souostroví vulkanických ostrovů – Liparské ostrovy nebo také Eolské ostrovy. Vydat se sem můžete na jednodenní výlet lodí, lepší je ale strávit na některém z ostrovů alespoň jednu noc. Zdejší pobřeží nenabízí sice mnoho pláží, ale pláže jsou zato černé, tvořené vulkanickým pískem. Kdo má rád dobrodružství, ať se ubytuje na činné sopce Stromboli a večer se s průvodcem vydá k jejímu kráteru.

Agrigento – Údolí chrámů

Na jihu Sicílie najdeme jednu z nejznámějších památek – tak zvané Údolí chrámů nedaleko města Agrigento. Na oblém hřebeni tu Řekové pět století před Kristem postavili komplex chrámů, jejichž pozůstatky dodnes obdivují návštěvníci z celého světa. Asi nejpůsobivější z chrámů je Chrám svornosti, neboli Tempio della Concordia, který je považován za nejzachovalejší řecký chrám na světě. Kromě památek vám vyhlídka z hřebene umožní hezký výhled na okolní krajinu a město Agrigento. Na prohlídku celého areálu si vyhraďte minimálně 2 hodiny a počítejte se vstupným 10€.

Cefalú

Kdo miluje zachovalá městečka a úzké uličky se spoustou obchůdků a kaváren, ten si jistě zamiluje Cefalú. Tento klenot Sicílie leží na severním pobřeží, asi hodinu cesty z Palerma. Městečko ohraničují z jedné strany písečné pláže, ze druhé pak mohutný skalní masiv La Rocca, na který můžete vystoupit a obdivovat nádherný výhled. Hlavní památkou města je dóm Duomo di Cefalù s dřevěným stropem a mozaikami a také zde můžete obdivovat středověkou prádelnu Lavatoio Medievale. Cefalu ale potěší i ty, kterým památky nic neříkají – můžete se tu koupat, procházet se uličkami, ochutnat zmrzlinu nebo posedět v některé z restaurací a nasávat zdejší atmosféru.

Palermo

Palermo je vedle Katánie jedním ze dvou hlavních vstupních míst na ostrov a v podstatě je jediným velkoměstem Sicílie. Nečekejte žádné naleštěné městské scenérie – fasády domů a desítek kostelů už něco pamatují, postranní uličky někdy připomínají skládky komunálního odpadu a na pouličním trhu si budete připadat jako v Africe. Mezi nejvýznamnější památky patří Katedrála z 12. století s hrobkami králů a nejvýznamnějších vládců Sicílie, kaple Cappella Palatina s nádhernými mozaikami, působivá renesanční kašna Fontana Pretoria nebo spousta nádherných kostelů.

Monreale

Městečko Monreale najdete kousek jižně od Palerma (pokud se vám tedy podaří vyznat se v chaosu příjezdových komunikací bez jediného označení..). Vysoko nad pobřežím se tu tyčí nádherná katedrála, která je jednou z největších dochovaných památek normanské architektury na světě. Její unikátnost spočívá mimo jiné v překrásné mozaikové výzdobě celého interiéru. Ke katedrále přiléhá stavba kláštera, ve kterém najdeme druhou významnou pamětihodnost – klášterní křížovou chodbu s 216 mramorovými sloupy. Komu nevyhovují davy turistů, může se vydat na některou z vyhlídek a potěšit se pohledem na okolní hory a nedaleké Palermo.

Přírodní park Madonie

Tento horský regionální park najdeme ve vnitrozemí ostrova, jižně od Cefalu. Park zahrnuje několik vrcholů, z nichž Pizzo Carbonara měří 1979 metrů a je tak po Etně druhou nejvyšší horou Sicílie. Park je vyhledáván milovníky pěší turistiky a přírody – najdeme zde 150 z celkem 200 sicilských endemitů. Přírodní park Madonie je ideální pro kombinaci pohodové turistiky, návštěvy horských městeček, ubytování mimo civilizaci nebo degustace místních vín.

Verdura Resort*****

Tento rezort se nachází u jižního pobřeží, obklopen olivovými háji o rozloze 230 hektarů. Rezort má svoji soukromou pláž, 3 golfová hřiště a krásný výhled na moře. V rezortu Verdura mají hosté k dispozici široké sportovní zázemí – 6 tenisových kurtů, dvě 18jamková a jedno 9jamkové golfové hřiště a posilovnu. Běžecké trasy v rezortu vedou mezi citroníky a olivovými háji. Verdura Resort dále nabízí 4 thalassoterapeutické bazény, rozsáhlý program kosmetických procedur a různé druhy masáží. Restaurace a bary v rezortu Verdura podávají velký výběr kvalitních vín a typickou sicilskou kuchyni.

Pro sestavení programu na míru nás prosím kontaktujte.