Seychely na katamaránu

Seychely nejsou jen pláže a ostrůvky uprostřed oceánu – toto souostroví vás překvapí zejména svou přírodní krásou a jedinečnými druhy rostlin a živočichů. Najdeme tu například několik druhů suchozemských i vodních želv, masožravé rostliny nebo úžasné korálové útesy. Určitě jste také slyšeli o unikátním atolu Aldabra, který k Seychlám patří a kam se dosud málokdo podíval. Mnoho ostrůvků je neobydlených a tvoří přírodní rezervace, které je možno navštívit. Seychely dosud nepoznamenala masová turistika, hotýlky splývají s krajinou a můžete si vybrat od luxusních butikových hotelů až po levné B&B. Ideální pro poznávání Seychel je plavba na katamaránu, během které uvidíte mnohé, jinak hůře přístupné ostrovy, zátoky a pláže.

Seychely na katamaránu

Neznáme lepší způsob, jak prozkoumat některé z celkem 115 seychelských ostrovů, než na palubě komfortního katamaránu vedeného zkušeným českým kapitánem. Pohádková kotviště a stabilní teplý vítr bez velkých vln řadí Seychely mezi top světové jachtařské destinace. Přidejte k tomu čerstvé ryby nalovené přímo z lodi a tuhle dovolenou těžko někdy překonáte.. Připravíme vám plavbu s itinerářem na 7, 10 nebo 14 dní tak, abyste poznali nejhezčí místa a zátoky, kam se běžný turista nedostane.

Mahe

Mahe je největším ostrovem Seychelského souostroví, zde také najdete mezinárodní letiště a hlavní město Victoria. Tento hornatý a zelený ostrov vám nabídne dostatek prostoru pro poznávací pobyt, jachtaři většinou vyrážejí na plavby ze zdejší mariny na ostrově Eden. Navštívit můžete například mořskou rezervaci Ste Anne nebo Baie Ternay. V národním parku Morne Seychellois můžete podniknout trek pralesem, pozorovat masožravé rostliny nebo vystoupit na horu Morne Blanc s nádhernými výhledy. Milovníci pláží tu najdou mnoho možností, včetně nejznámější pláže Beau Vallon.

Praslin

Druhý největší ostrov Seychel je o poznání klidnější než Mahe. Největší zajímavostí je bezesporu vnitrozemský prales palem a rezervace Vallé de Mai, kde najdeme největší kokosy na světě, tzv. Coco de Mer. Pláže opět obklopují celý ostrov, určitě doporučujeme malebnou Anse Lazio nebo živější Grande Anse. Kdo se rád potápí, najde zde mnoho potápěčských lokalit, milovníci šnorchlování mohou vyzkoušet například korálové útesy okolo ostrůvku St. Pierre. Severně od Praslinu leží ostrůvek Curiouse – národní park s výskytem suchozemských želv.

La Digue

La Digue je bezesporu nejfotogeničtější ostrov, a to zejména díky nádherné pláži Anse Source d’Argent, proslulé svými obrovskými žulovými balvany, jakoby poházenými po písečné pláži. Na jihu ostrova najdete další tři překrásné pláže: Grande Anse, Petite Anse a Anse Cocos. Kdo má rád výhledy, měl by se podívat na vyhlídkový vrchol Belle Vue, kde najdete i skvělou restauraci. Celý ostrov můžete projet na kole a poznat tak jeho všemožná zákoutí a vyhlídková místa.

Cousin a Aride Islands

Na Seychelách najdeme několik ostrovů a ostrůvků, které tvoří samostatné přírodní rezervace s přísnou regulací vstupu. Jsou to například ostrovy Cousin nebo Aride. Oba ostrovy leží v blízkosti ostrova Praslin a můžete ja navštívit během jednodenního výletu, případně zde zakotvit pokud plujete na plachetnici. Uvidíte zde tisíce hnízdících ptáků, želvy, ještěrky a mnohá další zvířata. V zimě na zdejší pláže připlouvají karety pravé klást vejce.

Aldabra

Neobydlený a nejvýše položený atol na světě je úžasnou laboratoří přírody s mnoha unikátními živočichy. Žijí zde populace želv obrovských, spousta žraloků, vzácní ptáci, apod. Atol je tvořen 4 samostatnými ostrovy, které obkopují vnitřní téměř uzavřenou lagunu, která je vyplněna slanou vodu. Aldabra patří k Seychelskému souostroví a návštěva ostrova patří k vrcholným cestovatelským zážitkům. Na přání vám zajistíme místo v expedici vedené zkušeným kapitánem.

Constance Ephelia Resort*****

Hotel leží na západním pobřeží ostrova Mahé, v mořském národním parku Port Launay. Ephelia leží mezi dvěma bílými písečnými plážemi, na okraji národního parku Morne Seychellois. Skvělá lokalita je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak i pro aktivní návštěvníky, kteří chtějí poznávat zajímavosti ostrova. Hotel nabízí luxusní apartmá a vily s výhledem na Indický oceán. Na místě je 5 restaurací, 6 barů, 5 bazénů a butiky.

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa*****

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa je jediný hotel na jinak neobydleném a divokém ostrově Silhouette. Tady budete v komfortu a přitom uprostřed divoké přírody – můžete vyrážet na treky džunglí, pozorovat želvy nebo se toulat nekonečnými plážemi. K zázemí rezortu Hilton Seychelles patří i 5hvězdičkové potápěčské centrum s licencí PADI. Hotel nabízí prostorné, plně zařízené vily s vlastní terasou, wellness centrum s kompletními službami a nekonečný bazén mezi tropickými palmami.

Paradise Sun Hotel Seychelles****

Tento tradiční a stylový hotel leží na ostrově Praslin, na jedné z jeho nejkrásnějších pláží a 15 minut jízdy autem od přírodní rezervace Vallée de Mai zapsané na seznamu UNESCO. Paradise Sun poskytuje ubytování v klimatizovaných pokojích v kreolském stylu, ze kterých lze dřevěnými posuvnými dveřmi vyjít na velký zařízený balkon. V hotelu dále najdete wellness centrum a bohatý výběr indoorových i outdoorových aktivit.

Katamarán Lagoon 400

Plavba na katamaránech je velmi komfortní a obavy z ní nemusejí mít ani úplní začátečníci. Katamarán je stabilní, velmi dobře ovladatelné plavidlo (je možné jet na plachtu, ale i na motor). Zajišťuje dostatečný komfort (dvoulůžkové kabiny s vlastním sociálním zařízením) i životní prostor pro posádku (prakticky celá paluba pro slunění a relaxaci). Je jen na každém, do jaké míry se bude chtít do chodu lodi zapojit – vše může obstarat sám kapitán a nebo naopak zapojit celou posádku. Katamarány se zkušenými kapitány vám umožní uniknout nejvíce turisticky exponovaným místům, zajistí vám jistou svobodu a hlavně jsou samy o sobě neopakovatelným zážitkem.karib-jachta-3

Uvedený program je pro 10-denní plavbu na katamaránu s následným pobytem na Mahe

1.-2. den

Odlet z Prahy, následující ráno přílet na Mahé, nalodění, úvodní brífink, seznámení s lodí a vyplutí směr Port Launay. Jedno z nejhezčích míst na Mahé, úchvatné kotviště pod stínem zelených hor severního cípu ostrova. Čistá voda, bílá pláž s palmami a kreolské bary pod palmami. BBQ, večírek na pláži a noc na kotvišti.

3. den

Po snídani možnost výletu na Morne Blanc, dominantu Mahé. Po dvouhodinovém výstupu na Vás odmění nádherné výhledy na celé západní pobřeží Mahé a ostrovy okolí Seychell. Po sestupu návštěva botanické zahrady, kde je kromě jiného možné vidět volně rostoucí obří masožravé láčkovky. V blízkosti botanické zahrady je tradiční výrobna čaje s plantáží. V podvečer přesun na Beau Vallon, nejznámější pláž Mahé. Kreolská večeře, drinky na pláži a západ slunce. Noc na kotvišti.

4.-5. den

Přeplavba do přístavu La Passe na nejkrásnější ostrovy celého souostroví – ostrov La Digue. Odpoledne možnost zapůjčení kol a výlet na do výrobny kokosového oleje. Blízko výrobny je jedna nejhezčích pláží na světě – Anse Source d´Argent. Následující den navštívíme vnitrozemí a dašlí tři vyhlášené pláže s pověstnými oblými žulovými kameny – Coco Bay, Petite Anse a Grand Anse. V případě zájmu lze vyjet pod nejvyšší vrchol La Digue, kde Vás přivítá domorodý bar ve skále s úchvatnými výhledy.

6. den

Plavba na ostrov Couriouse se zastávkou na atolu Coco Island. Zde je skvělé šnorchlování a možnost pozorování kaloňů zavěšených v kokosových palmách, pod vodou rejnoci, malí žraloci a nespočet barevných ryb.

7. den

Ostrov Couriose, domov želv obrovských, mořského života v podobě mant a malinkých žraloků citrónových, ostrov plný fauny i flory. Během dopoledního výletu poznáme vše, co nám tento malý, avšak velmi bohatý ostrov nabízí.

8. den

Po snídani plavba do zátoky Anse Volbert. Vyhlášené místo na šnorchlování, bílá pláž s restory a skvělými restauraceni. Nedaleko je městečko s lokálními produkty, kokosovým olejem, suvenýry a oblečením. Celodenní relax, možnost potápění ve vyhlášených lokalitách (manty, žraloci, ryby, korály…).

9. den

Ranní přesun na koutzelný ostrov Cousin. Tento ostrov lze charakterizovat jako Galapágy v Indickém oceánu. Liduprostý, volně žijící želvy, karety, které zde pravidelně kladou svá vejce, práškové bílý písek na plážích lemovaných zelenými porosty, ve kterých hnízdí desítky druhů tropického platctva. Prohlídka probíhá za dozoru průvodce – ochranáře. Je to jedno z mála míst na světě, kde se oprvadu dotknete matky přírody v plné její kráse a původu.

10.-11. den

Přeplavba na ostrov Mahé, do NP Sainte Anne. Je zde nádherné kotviště s křišťálově čistou vodou, bohaté tropické vnitrozemí s možností krátkých výletů. Přeplavba na Eden Island do mariny, vylodění a transfer do hotelu.

12.-14. den

Poznávací program na ostrově Mahé: hlavní město Victoria, okružní cesta po ostrově vypůjčeným autem nebo místními "TATA Busy" národní park Morne Seychellois, relax na plážích, atd.. Transfer na letiště a odlet domů.

Mapa plavby

seychely-map

Související články

Klima a sezona

Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří, když tedy plánujete dovolenou na Seychelách, nemusíte se obávat, že byste se trefili zrovna do období tropických bouří. Teploty vzduchu dosahují celoročně rozpětí cca 26 - 32°C. Teplota vody se pohybuje mezi 28 - 30°C.

Mezinárodní doprava

Seychely jsou dobře dostupné - mezinárodní lety přistávají na Mahé, na okolní ostrovy je možné využít místní přelety. Lety například s Emirates nebo Etihad. Cena letenky podle sezony 14 – 25.000 Kč.

Místní doprava

Mezi jednotlivými ostrovy lze využít letecké popřípadě lodní spojení. Na Mahé a Praslinu jezdí místní autobusová doprava.

Ubytování

Ubytování na souši najdeme v hotelech různých kategorií.

Jazyk

Na Seychelech se domluvíte anglicky nebo francouzsky, své místo zde má i kreolština.

Měna

Na Seychelech platí rupie (SCR), jedna SCR = asi 2 Kč. Platit lze většinou i Eury.

Vízum

Na Seychelech vám bude stačit pas platný ještě 6 měsíců po ukončení cesty a zpáteční letenka.

Bezpečnost

Při cestování po Seychelech není vyžadováno žádné speciální očkování, ostrovy jsou bez výskytu malárie a dalších tropických nemocí.