Mauricius

Mauricius – ostrov uprostřed Indického oceánu a pravý klenot souostroví Maskarény potěší všechny, kdo milují nádherné pláže s jemným bílým i zlatým pískem, exotickou kulturu a nádhernou přírodu. Pobřeží ostrova Mauricius je téměř kompletně obklopeno korálovým útesem s lagunami a průzračnou vodu. Mauricius a jeho příroda také přitahuje vyznavače golfu, kiteboardingu a aktivní turisty, kterým nabízí divoké vnitrozemí, zeleň pralesů, vodopády, či exotické druhy ptactva. Skvělé hotely s vyhlášenými restauracemi uspokojí i nejnáročnější hosty, ostrovní kuchyně je kosmopolitní, špičkoví kuchaři kladou důraz na mořské plody, ryby a množství chutného ovoce. Připravíme vám zájezd na míru s programem a volbou hotelu přesně podle vašich představ; možno kombinovat se sousedními ostrovy Reunion nebo Seychelly.

Port Louis

Port Louis je příkladem toho, jak multikulturní společnost je ta na Mauritiu. Takřka vedle sebe tu byly postaveny mešity a křesťanské katedrály, čínská čtvrť i hinduistické chrámy. Prohlídku začněte v centru na nábřeží, které patří k nejvýstavnějším částem města. Najdete tu také budovu Blue Penny muzea, kde jako poklad střeží věhlasného Modrého a Oranžového Mauritia. Útok na vaše smysly podnikne směsice barev, vůní a chutí na portlouiském tržišti. Rychlé občerstvení, tropické ovoce, zelenina, bylinky, koření, ryby, dary moře, ale i oblečení a suvenýry, zkrátka tu seženete téměř cokoliv.

Výlet kolem ostrova

Mauritius nabízí nepřeberné množství výletů do vnitrozemí i opuštěných pobřežních oblastí s nádhernými plážemi a pestrým kreolským životem. Lze navštívit hlavní město Port Louis, pevnost Adelaide, botanickou zahradu Pamplemousses Garden, čajové plantáže, nebo plantáže s cukrovou třtinou, či rumem, městečko Curepipe, volkanický kráter Trou aux Cerf, safari park se lvy, Crocodile park s obřími želvami, národní park Black River Gorges, vodopády a spoustu dalších míst.

Podvodní skútr

Zcela unikátní aktivita, kterou zažijete jenom zde, je zážitek z jízdy na podvodním skútru. Nemusíte být potápěči a přece se pohodlně na unikátních podvodních skútrech projedete kolem korálových útesů, budete krmit ryby a pozorovat podmořský život. Aktivita je zcela bezpečná, nepotřebujete žádný potápěčský přístroj ani průkaz.

Plavba na katamaranu

Poplujete kolem pobřeží v luxusním a pohodlném katamaránu – nezapomenutelný zážitek v nádherných pestrobarevných lagunách. Západní pobřeží (tzv. Blue Lagoon) nabízí pozorování delfínů, potápění u korálových útesů. Přistanete na neobydleném ostrově a zde si dopřejete odpočinkové opalování, když Vám bude posádka zrovna připravovat BBQ oběd.

Kiteboarding

Na jižním výběžku západního pobřeží ostrova najdeme jednu z nejlepších lokalit pro kiteboarding a windsurfing na světě. Oblast se jmenuje Le Morne a vyznačuje se pravidelným větrem a mělkou a bezpečnou lagunou vhodnou i pro začátečníky. Experti moho vyzkoušet lokality na útesu zvané Manawa Reef a One Eye. V těsné blízkosti lokality je několik kvalitních hotelů.

St. Regis Mauritius Resort*****

Jeden z nejlepších hotelů na Mauriciu, St. Regis Mauritius Resort se nachází na jihozápadní straně ostrova Mauricius, přímo pod horou Le Morne, která patří na seznam UNESCO. Hotel má vlastní pláž a nedaleko se nachází jedna z nejlepších lokalit pro kitesurfing. Luxusně vybavené pokoje mají terasu a jsou umístěných v samostatných budovách v koloniálním stylu s výhledem na moře. Hotel má 6 restaurací, včetně japonské, středomořské a insické, která je oceněna Micelinskými hvězdičkami.

Sofitel So Mauritius Bel Ombre*****

Tento 5hvězdičkový rezort s moderními vilami a apartmá ocení zejména ti, kteří hledají klid. Hotel se nachází na jižním pobřeží ostrova Mauricius, nabízí vlastní pláž s bílým pískem a otevírá se z něho výhled na hory, laguny a na Indický oceán. Apartmá a vily navrhl architekt Lek Bunnag a jejich dekorace Kenzo Takada. Hosté mohou relaxovat ve venkovním bazénu, dopřát si relaxační procedury ve wellness centru So Spa anebo se seznámit na pláži s cvičením tai či a čchi kung. Lze si bezplatně vypůjčit vodní lyže nebo si domluvit výlety na horských kolech a plavání s delfíny.

Constance Belle Mare Plage*****

Tento luxusní golfový rezort se rozkládá na 2 km dlouhé soukromé pláži u pobřežního korálového útesu. Má 7 restaurací a 6 barů. Prostorné ubytovací jednotky mají elegantní interiéry a některé také výhled na soukromý bazén. V rezortu je řada mezinárodních restaurací. V tropických zahradách se nacházejí 4 bazény, u nichž se dá příjemně relaxovat na slunečných terasách s lehátky. Děti se mohou pod dozorem pobavit v klubu Kakoo. U turistických informací si hosté mohou zařídit různé výlety nebo sportovní aktivity jako golf, tenis či vodní sporty.

1. den

Přílet do Plaine Magnien, přivítání na letišti, transfer na ubytování do Dinarobin Hotel Golf & Spa . Relaxace po cestě, koupaní.

2. den

Golf, volný program, relaxace.

3. den

Možnost lekce kitesurfingu v jedné z nejhezčích lokalit světa.

4. den

Celodenní okružní výlet busem po nejhezčích místech ostrova. Návštěva botanické zahrady Pamplemousses Garden , procházka po hlavním městě Port Luis, výšlap k vulkanickému kráteru Trou aux, nebo prohlídka pevnosti Fort Adelaide. Možnost exkurze na čajových plantážích a plantážích s cukrovou třtinou.

5. den

Golf, volný program, relaxace.

6. den

Ráno možnost vyhlídkového letu helikoptérou nebo ultralightem. Vyhlídkový let nad ostrovem patří k nezapomenutelnému zážitku .

7. den

Celodenní plavba na katamaranu . Plavba podél pobřeží a Blue Lagoon, pozorování delfínů, šnorchlování. Autentický oběd a občerstvení přímo na lodi .

8. den

Odjezd do Plaine Magnien, transfer na letiště a odlet.

 

Klima a sezona

Ostrov leží v tropickém pásmu. Pokud chcete ostrov navštívit v jeho nejteplejším období, zvolte období mezi lednem a dubnem, kdy se teploty pohybují okolo 30°C a výše.Nejchladnější období na Mauritiu panuje mezi červencem a zářím, kdy teploty málokdy vystoupají nad 28°C . Teplota moře je na Mauritiu opravdu příjemná, a to po celý rok. Běžně dosahuje až 28°C, v zimním období může klesnout o pár stupňů

Mezinárodní doprava

Mezinárodní letecké spojení obsluhuje letiště Sira Seewoosagura Ramgoolama v Plaine Magnien, ležící asi 50 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Port Louis. Všechny mezinárodní lety tedy míří právě sem.

Místní doprava

Silniční infrastruktura na Mauritiu je poměrně kvalitní a členitá. Po obvodu ostrova vedou nové a udržované silnice a rovněž propojení vnitrozemí s přímořskými letovisky je vysoce kvalitní.

Ubytování

Nabídka ubytovacích kapacit je velmi široká od butiqových hotelů pro páry až po vvelké luxusní resorty. Většina hotelů je soustředěna do oblasti pobřeží.

Jazyk

Oficiálním úředním jazykem je angličtina. Všeobecně používanou řečí je francouzština a také kreolština (zjednodušená francouzština s využitím výrazů z dalších jazyků původních otroků, jako např. jazyků z Afriky a Madagaskaru).

Měna

Mauricijská rupie (MUR).

Vízum

Vízum ke vstupu není potřeba, k vycestování stačí cestovní pas platný ještě nejméně 6 měsíců po datu předpokládaného odjezdu ze země.

Bezpečnost

Mauritius je jednou z nejbezpečnějších zemí, kriminalita je zde prakticky nulová, nevyskytují se zde ani žádné tropické choroby.