Guadeloupe, Dominika a Martinik na dvojstěžníku

Nabízíme jednosměrnou i obousměrnou plavbu mezi třemi nádhernými ostrovy Malých Antil na elegantní dvoustěžňové jachtě vedené zkušeným českým kapitánem. Vyplout můžete z ostrova Martinik nebo z Guadeloupe – při jednosměrné přeplavbě budete mít spoustu času na potápění, šnorchlování v klidných zátokách a poznávání divokého vnitrozemí ostrovů. Díky tomu je tato trasa vhodná i pro rodiny s dětmi. Výhodou je, že jak Martinik, tak Gudeloupe jsou obsluhovány mezinárodními lety AF z Paříže. Trasa plavby je samozřejmě přizpůsobena přání posádky a v případě zájmu lze trasu prodloužit i o ostrov Svatá Lucie. O skupinu max. 6 osob se postará český kapitán – servis zahrnuje m.j. stravování, možnost rybolovu, vodní lyžování, mořský kajak nebo šnorchlování; za příplatek potápění nebo kitesurfing.

Každou plavbu vám individuálně přizpůsobíme podle vašeho přání, jsme jachtaři a Karibik opakovaně navštěvujeme. Na základě vašich přání navrhneme to nejpříjemnější řešení tak, aby se vám plavba líbila. Loď má základnu na Martiniku v přístavu Le Marin, pouhých 30 km od letiště Fort de France. Martinik má vynikající dostupnost z Evropy.

Severní trasa z Martiniku na Guadeloupe patří k nejzajímavějším v Karibiku, můžeme vám ale zajistit i okružní plavbu na Grenadiny nebo Svatou Lucii nebo některou z jednosměrných tras:

  • St. Maarten – Martinik
  • St Maarten – Guadeloupe
  • Guadeloupe – Martinik

Jednosměrná plavba = více navštívených míst a méně času stráveného při přeplavbách mezi ostrovy.

Pro kompletní a podrobnou nabídku programů na jachtách navštivte náš specializovaný web Inspira-sailing.cz logo_sailing

Martinik

“Ostrov květin”, jak také místní nazývají Martinik, je francouzským zámořským departmentem ležícím mezi ostrovy Svatá Lucie a Dominika. Martinik nabízí vše, co můžeme od karibského ostrova čekat – nádherné písečné pláže, průzračné moře, malebné rybářské vesničky a k tomu skvělý karibský rum. Dominantou ostrova je 1397 m vysoký vulkán Mont Pelée, na jehož vrchol můžete vystoupat. Určitě se také zastavte v Les Anses-d’Arlet, jedné z nejkouzelnějších rybářských vesniček na Martiniku, která si uchovala akmosféru neobjeveného místa. Hlavní marínu ostrova najdeme na jihu ostrova v obci Le Marin, odtud vyplouvá většina jachtařů na plavbu po jižním karibiku.

Dominika

Dominica je asi nejzelenějším ostrovem z karibských ostrovů. Najdete na něm jeden z posledních nedotčených deštných pralesů na světě, aktivní vulkány, horská jezera, asi tři stovky řek a přibližně stejný počet vodopádů. Symbolem ostrova je velký papoušek amazoňan císařský, kterého zde můžete spatřit. Můžete plout po řece Indian River, navštívit nádherné vodopády Trafalgar Falls nebo vystoupat na vulkán Morne Diablotins a k druhému největšímu vroucímu jezeru světa Boiling Lake. Mezi zajímavosti Dominiky patří i mořské želvy, které na zdejších plážích kladou vejce nebo nádherné pláže z černého vulkanického písku.

Guadeloupe

Guadeloupe patří k Francouzským Antilám a je součástí závětrných ostrovů souostroví Malé Antily. Výhodou je četné a levné letecké spojení z Francie do Pointe-a-Pitre. Guadeloupe je skvělou základnou pro plavby v Karibiku jak směrem na nazávislý ostrov Dominica, tak luxusní britský ostrov Antigua. Guadeloupe nabízí ideální jachtařskou oblast se stabilními pasáty, klidnými lagunami a zátokami. Většina ostrova je přírodní rezervací s řadou nádherných vodopádů a s termálními prameny uprostřed tropického pralesa. Milovníci šnorchlování jistě ocení ostrůvky Les Saintes s romantickými zátokami. Klidné moře na závětrné straně Guadeloupe je jednou z nejoblíbenějších destinací pro potápění – proslulá je zejména rezervace Pigeon Island – Réserve Cousteau.

Svatá Lucie

Svatá Lucie je hornatý a zelený ostrov jižně od Martiniku, který nabízí mnoho nádherných pláží a zátok pro kotvení. Ikonou ostrova jsou dva vulkanické vrcholy Malý a Velký Piton nedaleko města Soufriere, na které lze vystoupit za nádherným výhledem. Mezi další zajímavosti patří botanické zahrady Diamond Gardens s vodopádem Diamond Falls, termální prameny a vulkanický kráter, rumová manufaktura nebo hlavní město Castries. Na samém severu ostrova můžete navštívit národní park Pigeon Island a vystoupit na starou pevnost s nádherným výhledem.

Britské Panenské ostrovy (BVI)

Britské panenské ostrovy (British Virgin Islands, neboli BVI) je souostroví tvořené více než 50-ti ostrovy na pomezí Atlantského oceánu a Karibského moře, kde příroda vytvořila výjimečné podmínky pro jachting, potápěnírybaření. Mezi hlavní devízy patří velmi příjemné klima s celoroční teplotou mezi 26 a 32°C bez monzunových dešťů a dále klidné a chráněné moře s průzračnou vodou, korálovými útesy, pestrým podmořským světem a „panenskost“ ostrovů. Za týden můžete navštívit všechny 4 hlavní ostrovy – Tortola, Virgin Gorda, Anegada a Jost Van Dyke a kromě toho se zastavit na řadě menších neobydlených ostrůvků s panenskými plážemi.

Dvojstěžňová jachta – ketch

Jachta na délku měří více jak 17 m (57 ft), na šířku v nejširší části má 4,8 m a nabízí dvě samostatné kajuty, prostorný salon s možností dvou lůžek, dvě koupelny s vlastní toaletou a samostatnou kajutu pro posádku. V zadní části jachty je prostorná hlavní kajuta s klasickým dvojlůžkem (140 x 190 cm), se vstupem do salonu nebo s vlastním schodištěm do kokpitu, s koupelnou, kde je zvlášť toaleta a sprchový kout. Dostatek úložného prostoru je zde též samozřejmostí. V centrální části jachty se nachází luxusní salon a kuchyně. V saloně jsou umístěny dvě velké pohovky, na kterých je možné přespat (v případě obsazenosti šesti hosty), jídelní stůl, navigační a mapový stolek. Salon má taktéž svou vlastní klimatizační jednotku. V přední části naleznete druhou dvoulůžkovou kajutu s přímým vstupem do salonu, která taktéž nabízí dostatek soukromí, pohodlí i úložného prostoru. plan

Rosalie Bay Resort****

Pokud ve vás dříme duše biologa, můžete navštívit návětrné pobřeží Dominiky, kde najdete ideální podmínky pro pozorování mořských želv. Želvy zde kladou vejce na pláži od března do června a od července do října se potom rodí mláďata. Tuto unikátní podívanou můžete pozorovat u eko-lodže Rosalie Bay Resort, která tak může být na několik nocí ideální základnou. Hotel má prostorné pokoje, restauraci a venkovní bazén. Od kotviště v Roseu se sem dostanete zhruba za 45min. cesty taxíkem.

Uvedený program je ve směru Martinik – Dominica – Guadeloupe. Trasu lze po dohodě absolvovat i opačným směrem.

1. den

Odlet z Prahy/Vídně přes Paříž na ostrov Martinik, transfer do přístavního městečka Le Marin, nalodění. Přivítání s kapitánem a upřesnění trasy plavby.

2.-3. den

Kotvení v zátoce Sainte Anne na Martiniku s nádherným západem slunce. Dle chuti koupání, šnorchlování, potápění, rybolov,.. Nádherné pláže a pohodová vycházka dlouhá asi 5 km vám nabídne treking ze Ste Anne až k unikátnímu solnému jezeru Grande Anse des Salines.

4.-5. den

Plavba na sever podél západního pobřeží Martiniku: rybářská vesnice Les Anses-d'Arlet s množstvím krásných pláží s čistou vodou, v níž můžete pozorovat želvy obrovské a užívat si šnorchlování. Druhou zastávkou je městečko Saint Pierre - bývalé hlavní město Martiniku, dnes příjemné přímořské městečko s hezkými plážemi. Vy se můžete podívat do muzea, projít se městečkem plného života, či navštívit rumárnu Depaz. Pro aktivní možnost výstupu na vulkán Mont Pelée, výška hory dosahuje 1397 metrů nad mořem a výstup zabere skoro celý den.

6.-9. den

Divoký ostrov Dominika: Scott’s Head - zdejší poklidné pláže s černým vulkanickým pískem jsou ideální k lenošení, opalování či koupání; celodenní trek pralesem k Boiling Lake na dně kráteru, z nějž vyvěrají sirná zřídla; malebné vodopády Trafalgar Falls a Emerald Pool; řeku Indian River můžete prozkoumat na kajaku - nádherná krajina mangrovů a líně tekoucí řeky uprostřed džungle, natáčel se zde film Piráti z Karibiku. Pokud ve vás dříme duše biologa, můžete taxíkem navštívit návětrné pobřeží Dominiky, kde najdete ideální podmínky pro pozorování mořských želv. Želvy zde kladou vejce na pláži od března do června a od července do října se potom rodí mláďata. Tuto unikátní podívanou můžete pozorovat u eko-lodže Rosalie Bay Resort, která tak může být na několik nocí ideální základnou.

10.-13. den

Gudeloupe: sousostroví Îles des Saintes je jedním z nejlíbivějších v celém Karibiku, najdete tu úžasnou karibskou přírodu, ale i pravý francouzský naturel; unikátní túra na aktivní sopku La Soufrière, která je s 1.467 m.n.m nejvyšším vrcholem Malých Antil a nejvýznamější místo Národního parku Parc National de la Guadeloupe. Potápěči by si neměli nechat ujít rezervaci Reserve Cousteau, která je pojmenovaná po slavném mořském badateli Jacqesovi Cousteauovi, kromě potápění tu zažijete báječné šnorchlování.

14. den

Příjezd do Pointe-á-Pitre, vylodění a transfer na letiště.

 

Uvedené ceny platí pro 14denní okružní plavbu, při jednosměrné plavbě může být účtován příplatek za přistavení lodi.
Ceny se liší od počtu osob na palubě lodi. Vždy si pronajímáte celou loď a záleží jen na vás, v kolika osobách pojedete.

Počet osob na palubě Celková cena
5-6 osob 7.700 €
3-4 osoby 6.100 €
1-2 osoby 5.000 €

 

V ceně je zahrnuto: Služby kapitána (cestovního průvodce), strava – snídaně a večeře/polopenze – nápoje nejsou zahrnuté v ceně, závěrečný úklid, plyn, využití prostěradla, polštáře, přikrývky, nafukovací člun, použití rybářského náčiní.

V ceně není zahrnuto: Doprava, přístavní a celní poplatky, pohonné hmoty a voda, nápoje.

Letenka – cca 16.000-26 000 Kč Přístavní a celní poplatky, pohonné hmoty a voda – cca 80 Euro/14 dní/osoba

Klima a sezona

Přestože se počasí v Karibiku liší ostrov od ostrova, v rámci daných ostrovů jsou tu teploty většinou stabilní s pouze malými sezónními odchylkami. Stálé pasátové větry přináší ke Karibským ostrovům ze severovýchodu teplý vzduch zahřívaný množstvím slunečních paprsků. V období listopad – duben bývá počasí stabilní s velkým podílem slunečního svitu. Teploty vzduchu dosahují rozpětí cca 26 - 31°C. Teplota vody se pohybuje mezi 27 - 29°C. V srpnu a září bývá tato oblast často zasažena tropickými bouřemi, které většinou trvají několik dní.

Mezinárodní doprava

Oblast Malých Antil je dobře dostupná, na větší ostrovy létají přímé linky z mnoha evropských měst. Na menší souostroví je nutné využít místní přelety. Na Martinik, Pointe-á-Pitre nebo St. Maarten ideálně letem Air France s přestupem v Paříži. Z dalších společností sem z Francie létá Corsair, Air Caraibes nebo Xl Airways. Cena letenky podle sezony 12 – 20.000 Kč.

Místní doprava

Mezi jednotlivými ostrovy lze využít letecké popřípadě lodní spojení. Větší ostrovy mají silniční síť.

Chartery a ubytování

Lodní charterové společnosti najdeme ve většině větších přístavů. Lodě se půjčují v týdenních periodách, den nástupu je většinou sobota. Ubytování na souši najdeme v různých kategoriích.

Jazyk

Na ostrovech se mluví většinou anglicky. Díky španělským kořenům mnoha zdejších obyvatel tady ale své místo má i španělština, na ostrovech Francouzských Antil francouzština.

Měna

Obecně platí, že všude v Karibiku můžete bez problémů platit americkými dolary, existují samozřejmě i měny místní, jako třeba dominikánské peso, mexické peso, východokaribský dolar, jamajský dolar, bahamský dolar, na Martiniku, Guadeloupe a Sv. Martinu se platí eury. Na většině východních ostrovů Malých Antil platí Východokaribský dolar (XCD nebo také EC), jeden EC = asi 10 Kč.

Vízum

Na některých místech Karibiku vám bude stačit pas platný ještě 6 měsíců po ukončení cesty a zpáteční letenka, na některých je potřeba vízum nebo turistická karta. To je většinou možné zakoupit přímo na letišti v Karibiku.

Bezpečnost

Při cestování po Karibiku není vyžadováno žádné speciální očkování, je však doporučeno očkování proti oběma typům žloutenky, břišními tyfu a na cestu si sbalit repelent. Malé Antily jsou bez výskytu malárie.