Dubaj

Přímý let Emirates na lince Praha – Dubai vás přenese do města plného kontrastů, exotiky a superlativů. Spojené Arabské Emiráty, město Dubaj s čistými plážemi a okolní pouští nadchnou i zkušené cestovatele: je to místo superlativů a nepředstavitelného ekonomického boomu; najdeme tu nejvyšší budovu světa, nejluxusnější hotely, největší obchodní centrum a mnohé další unikáty. Během pobytu můžete navštívit nejvyšší budovu světa Burj Kalifa i proslulý hotel Burj Al Arab, levně nakoupíte na místním trhu nebo v některém exkluzivním nákupním centru a povečeříte na typické arabské plachetnici Dhow během večerní plavby. A to není vše – čeká vás ještě výlet do pouště džípy, projížďka na velbloudech, šampaňské při západu slunce, berberská večeře v oáze, břišní tanečnice… Zájezd na míru do Dubaje připravíme podle vašich představ.

Burj Khalifa

Burj Khalifa – nejvyšší mrakodrap světa (828 m), nová ikona Dubaje a div techniky. Ve dne nebo po západu slunce můžete vystoupat na vyhlídkovou plošinu ve 126. patře a prohlédnout si celé město z ptačí perspektivy. Okolo věže se každý večer koná úžasné představení fontán a vodotrysků za doprovodu hudby – vstup zdarma! Místo je obklopeno restauracemi a hotely a navštívit tu také můžete největší nákupní centrum světa – Dubai Mall.

Deira

Stranou kosmopolitního mumraje leží staré centrum Dubaje, zvané Deira. I tady ale neutečete obchodu, neboť Dubaj byla po staletí obchodním centrem Arábie. Tradiční  tržnice, zvaná „souk“ bývá nejrušnější místo, kde najdete úplně všechno. Tady pořídíte luxusní látky, padělaná trička, vodní dýmky, všemožné suvenýry nebo čerstvé koření. Známý je také zdejší zlatý trh (Gold Souk) s nabídkou luxusních šperků za skvělé ceny. Vyražte sem třeba po setmění, kdy tato oblast dostane atmosféru nočního života. A když se vám nechce smlouvat za zboží, nastupte do tradiční dřevené lodi, zvané „dhow“, která vás proveze dubajskou zátokou.

Dhow cruise

Křižovat Dubajský záliv je nový zážitek, který si nemůžete při návštěvě Dubaje nechat ujít! Představte si sami sebe, jak večeříte grilované speciality na Dhow Cruise s fascinující září Dubajského zálivu, hudbou a břišními tanečnicemi a usrkáváte svůj oblíbený drink. Nikdy nebylo tak snadné najít romantiku. Večeře na Dhow Cruise Vám nabídne netušený a odlišný pohled na krásy města Dubaj, které je úchvatnou kombinací i soubojem tradičního a moderního způsobu života.

Pouštní safari

Výlet na pouštní safari terénními jeepy je jedinečnou příležitostí vidět zlaté písečné duny Arábie, zažít jízdu jako na horské dráze, pozorovat západ slunce a ochutnat minerální vodu. Dalším úžasným místem k návštěvě je beduínský tábor uprostřed nekonečné pouště. Můžete zde vyzkoušet zdobení Hennou, arabskou GAVA, místní šaty, vodu, čaj a kávu. Nejnapínavější částí cesty je jízda na velbloudech a okouzlující břišní tanečnice vlnící se v rytmu arabské hudby a nezapomene se ani skvělou večeři z grilovaných specialit.

Ferari World

Ferrari World v Abú Dhábí je největším krytým zábavním parkem světa. Ferrari World byl otevřen v r. 2010 a najdeme tu například tzto atracke: Formula Rossa – nejrychlejší horská dráha světa, vozíky ve tvaru formule dosahují rychlosti až 240 km/h; Scuderia Challenge – realistický simulátor Formule 1 se stejnými pedály a volanty, jež používají piloti ze stáje Ferrari; Fiorano GT Challenge – horská dráha, ve které proti sobě závodí vozíky v designu legendárního Ferrari F430 Spider.

Burj Al Arab*****

Pro Dubaj se tento hotel stal stejnou ikonou jakou je Eiffelova věž pro Paříž. Ojedinělá konstrukce, připomínající arabskou plachetnici, stojí na malém ostrůvku stovky metrů od pobřeží. Pro zákazníky je připraveno celkem 202 pokojů, ten nejmenší má rozlohu 169 metrů čtverečních, největší se pak pyšní 780 metry čtverečními. Všechny pokoje jsou aprtmány s luxusním vybavením a celoplošnými okny, kterými je vidět na Perský záliv a pobřeží Dubaje. Burj Al Arab nabízí lázně s komplexními službami, 8 restaurací a barů, individuální recepční služby nebo vlastní pláž se slunečníky a lehátky.

Madinat Mina A’Salam *****

Tento luxusní plážový hotel nabízí krytý i venkovní bazén, 2 km nedotčené soukromé pláže s výhledem na sousední Burj Al Arab, vodní sporty, tenisové kurty, oceněné wellness centrum, fitness centrum s nejmodernějším vybavením a dětský klub. Hotel má prostorné pokoje s výhledem na Perský záliv nebo na vodní kanály a svěží zahrady v komplexu Madinat Jumeirah. Madinat Jumeirah Resort nabízí přes 40 špičkových restaurací, barů a salonků rozložených po celém komplexu.

Jumeirah Beach Hotel*****

Tento luxusní hotel má soukromou pláž, 16 restauračních zařízení, 5 bazénů a lezeckou stěnu. Hosté mají neomezený vstup do vodního parku Wild Wadi. Hotel má prostorné pokoje s celoplošnými okny a výhledem na Perský záliv. Na občerstvení vás bude lákat m.j. střešní bar Lounge 360 a bar Ocean Blue v hotelovém bazénu. V hotelovém centru Pavilion Marina & Talise na vás čekají tenisové kurty, potápěčské centrum, nejmodernější posilovna, hodiny aerobiky i lázně s kompletními službami. Pro nejmenší hosty organizuje denní aktivity dětský klub Sinbad.

Atlantis The Palm*****

Hotel Atlantis se nachází na vlastní 800metrové pláži na dubajském Palmovém ostrově a nabízí úchvatný výhled na Perský záliv. Svým hostům také nabízí podvodní akvárium, možnost zaplavat si s delfíny a rozlehlý aquapark. Všechny pokoje jsou zařízeny v arabském stylu, každý z nich má balkon s panoramatickým výhledem na město nebo na Perský záliv. Součástí hotelu Atlantis The Palm Dubai je podvodní labyrint a největší aquapark na Blízkém východě. Ve wellness s kompletní nabídkou služeb si můžete dopřát ošetření obličeje i celého těla a v posilovně jsou k dispozici osobní fitness trenéři.

1. den

Odpolední odlet z Prahy přímým letem do Dubaje. Na letišti na Vás bude čekat privátní řidič, který Vás doveze do hotelu. Ubytování a večeře v hotelu.

2. den

Dopoledne odpočinek a relaxace na hotelové pláži. Oběd v hotelu. Odpoledne Vás vyzvedne na recepci privátní řidič a čeká na Vás City tour a prohlídka nejzajímavějších částí města. Uvidíte nejvyšší mrakodrapy a zavítáte do nejstarší části Dubaje Deira s bazary a souky. Dubajský zlatý trh v Deiře (známý též pod názvem Gold Souk) je hlavním důvodem, proč se mnozí lidé rozhodnou jet na dovolenou právě do Dubaje. Navštívíte nejvyšší budovu světa Burj Khalifa a vyjedete do nejvyššího patra s úžasným výhledem. Večeře v nedaleké restauraci s výhledem na představení vodních fontán.

3. den

Dopoledne podle chuti odpočinek a koupáním, odpoledne můžete metrem vyrazit na nákupy v Dubai Mall (největší na světě). Večer Vás vyzvedne řidič a dopraví Vás do přístavu, kde na Vás čeká plavba tradiční lodí Dhow s večeří. Po plavbě privátní transfer do hotelu.

4. den

Dnes odpoledne Vás čeká Desert Safari – celodenní výlet jeepy do pouště. Na hotelu Vás vyzvedne privátní džíp a vyrazíte za město. Vyzkoušíte jízdu v dunách autem, můžete se projet na velbloudech a zkusit jízdu a sáňkování na dunách. Uprostřed pouště budete pozorovat západ slunce a ťuknete si šampaňským. Potom přijedete do beduínského kempu v poušti, kde na Vás čeká nomádský stan a večeře v oáze, hudba, břišní tanečnice, vodní dýmky, malování henou, polykač ohně a další zajímavosti. Návrat do hotelu privátním transferem.

5. den

Celodenní privátní exkurze do Abu Dhabi. Navštívíte Sheikh Zayed Mosque - toto architektonické umělecké dílo je jednou z největších mešit na světě; má kapacitu až pro neuvěřitelných 41 000 věřících, kromě toho má 82 kopulí, přes 1000 sloupů a lustry zlacené 24 karátovým zlatem. Další zastávkou je Yas Marina Circuit (okruh F1) a Ferrari World, největší indoor zábavní park světa. Večer návrat do Dubaje.

6. den

Ráno privátní transfer na letiště a odlet domů.

Související články

Týden v Dubaji

dubaj-23

 

 

 

Klima a sezona

Po většinu roku počítejte s teplým a slunečným počasím, v Dubaji prší tak jednou do roka… Nejpříjemnější podnebí je od listopadu do dubna, kdy se teploty pohybují kolem příjemných 25 °C, naproti tomu v létě (červenec a srpen) panují vedra, kdy může být i přes 40 °C.

Mezinárodní doprava

Mezinárodní letecké spojení obsluhuje letiště v Dubaji, z Prahy sem denně létá přímá linka společnosti Emirates.

Místní doprava

V Dubaji můžete využít místní dopravy (metra), které je moderní, spolehlivé. Kvůli rozlehlosti města je nicméně velmi běžné využívání Taxi nebo privátních transferů. V zemi rovněž operuje několik agentur pronajímajících vozidla, např. je to Budget nebo Avis.

Ubytování

Hotely v Dubaji patří mezi nejkvalitnější na světě. Zvolit můžete z plážových hotelů (jsou většinou dražší a některé mají privátní pláž) nebo z hotelů umístěným v City. Záleží na preferencích, programu a finanční představě.

Jazyk

Dubaj je multikulturní město a bez problémů se zde domluvíte anglicky.

Měna

Ve Spojených Arabských Emirátech se platí Dirhamem (AED). Pokud jde o výměnu peněz, podmínky bank bývají většinou horší než podmínky směnáren, směnárny si většinou neúčtují poplatky.

Vízum

Pro vstup do SAE je pro občany ČR vyžadován cestovní pas platný minimálně 2 měsíce od data vstupu do země. V roce 2014 byla do SAE zrušena turistická víza.

Bezpečnost

Dubaj je velmi bezpečná destinace. Není třeba se obávat kriminality ani exotických nemocí. Pro cesty do SAE není požadováno žádné povinné očkování. Pokud však přijíždíte z oblasti výskytu žluté zimnice, bude po vás očkování vyžadováno. Pro oblast existují pouze očkování doporučená (virová hepatitida typu A a B, tyfus, tetanus a vzteklina).