Japonsko – země vycházejícího slunce – je jednou z nejspecifičtějších zemí na světě. Jen málokde potkáte natolik svébytnou kulturu, která je pro nás zcela exotická; jen málokterý stát vzbuzuje tolik asociací: sumo, saké, gejša, samuraj, origami, šinkanzen, Tokio, Hirošima, Fuji… to jsou jen některá ze slov, která se nám při zaslechnutí jeho názvu vybaví. Připravíme vám zájezd na míru do jedné z nejvíce zalidněných zemí světa, kde najdete celou řadu krásných národních parků, můžete vystoupat na posvátnou Mt. Fuji, koupat se v termálních pramenech, lyžovat nebo obdivovat harmonii, s jakou dokáží Japonci propojit přírodu s civilizací.

Okruh po národních parcích západu USA je klasickou poznávací cestou, kterou můžete absolvovat autem, na motorce nebo karavanem i s dětmi. Americké národní parky nás překvapí svou monumentálností, ať už při procházce po hraně Grand Canyonu, ve skalách NP Arches nebo mezi bizarními rostlinami NP Joshua Tree. Projedete se po legendární Route 66, zavítáte pod největší stromy v NP Sequoia, budete obdivovat vodopády v NP Yosemite a s indiánskými průvodci zavítáte do nepřístupného Monument Valley. Kromě přírody poznáte i nejzajímavější města západu USA – Los Angeles, San Diego s proslulým vodním světem Sea World, Las Vegas a San Francisco. Tato cesta je vhodná také pro rodiny s dětmi, fotografy nebo vyznavače táboření a trekkingu. Trasu zájezdu vám na základně našich znalostí individuálně přizpůsobíme na míru.

Rio de Janeiro patří bezpochyby mezi nejkrásnější města na světě, a to díky svému unikátnímu umístění mezi mořem a kopci, při ústí zátoky Guanabara. V Riu najdete přes dvacet pláží s nejznámější pláží Copacabana, můžete navštívit největší městský les na světě – národní park Tijuca, užívat si bohatého nočního života, nebo povečeřet ve skvělé restauraci. Corcovado, Cukrová homole, fotbalový stadión Maracaná, jezero Rodrigo Freitas, to jsou místa, která Vás přesvědčí k pobytu v nádherném městě jakým Rio de Janeiro bezesporu je. A když vám bude v Riu těsno, můžete vyrazit do přírody, třeba k úžasným vodopádům Iguazú.

Čína je fascinující asijskou zemí, která prochází v posledních letech neuvěřitelným rozvojem. Pro nás je téměř nepředstavitelná nejen její rozloha, ale především počet obyvatel, který přesáhl 1,3 miliardy. Čína je zároveň zemí plnou kontrastů, a to nejen krajinných (od Himalájských velehor, suchých pouští vnitrozemí až po úrodné nížiny velkých řek na východě), ale i kulturních, či ekonomických. Na jednu stranu se jedná o zemi s tisíciletou historií, která staví své základy na tradicích starověkých říší, na druhou stranu stojíme v tvář budoucí ekonomické velmoci světa. Zájezd na míru do Číny vám umožní poznat tuto pestrou zemi přesně podle vašich představ!

Málokteré světové město tolik přitahuje pozornost, jako New York. Tato metropole v USA je nejen světovým obchodním centrem, ale také střediskem umění, kultury, sportu, hudby a mnoha dalších odvětví. New York pro svou krásu a architekturu chytne za srdce nejednoho fotografa a dokonce i vyhranění milovníci přírody jej vezmou na pár dní na milost. Můžete se tu jen procházet mezi mrakodrapy, navštěvovat muzea, zavítat na muzikál na Brodway, nakupovat ve vyhlášených obchodních centrech, piknikovat v Central Parku nebo strávit večer v jazzovém baru. Připravíme vám zájezd do New Yorku s programem na míru přesně podle vašich představ a zajistíme privátně místního, česky mluvícího průvodce.

Přímý let Emirates na lince Praha – Dubai vás přenese do města plného kontrastů, exotiky a superlativů. Spojené Arabské Emiráty, město Dubaj s čistými plážemi a okolní pouští nadchnou i zkušené cestovatele: je to místo superlativů a nepředstavitelného ekonomického boomu; najdeme tu nejvyšší budovu světa, nejluxusnější hotely, největší obchodní centrum a mnohé další unikáty. Během pobytu můžete navštívit nejvyšší budovu světa Burj Kalifa i proslulý hotel Burj Al Arab, levně nakoupíte na místním trhu nebo v některém exkluzivním nákupním centru a povečeříte na typické arabské plachetnici Dhow během večerní plavby. A to není vše – čeká vás ještě výlet do pouště džípy, projížďka na velbloudech, šampaňské při západu slunce, berberská večeře v oáze, břišní tanečnice… Zájezd na míru do Dubaje připravíme podle vašich představ.