Zveme vás na cestu za polární kruh, kde zjistíte, že zima může být nejkrásnějším obdobím roku! Centrem Laponska je město Rovaniemi, oficiální bydliště Santa Clause… Vyzkoušíte jízdu na sněžném skútru, lov ryb na zamrzlém jezeře, poznáte tradiční společníky Sámů – soby a psy, budete pozorovat polární záři, zachytíte pomíjivou krásu arktické přírody a nahlédnete i pod pokličku místní kultury a kuchyně. Naprostým unikátem je plavba ledoborcem Sampo, během které budete mít příležitost zaplavat si mezi rozdrcenými krami ve speciálním neoprenovém obleku. Pro dobrodružnější povahy organizujeme vícedenní expedice na sněžných skútrech nebo se psím spřežením s nocováním ve srubu v divočině. Mezi zážitky patří ledový hotel nebo ubytování ve speciálním iglú se skleněnou střechou. Cesta je vhodná také pro fotografy, protože oblast nabízí jedny z nejlepších podmínek pro fotografování polární záře.

Nejzazší výběžek Jižní Ameriky představuje v našich očích synonymum pro drsnou přírodu neustále bičovanou vichřicí a omývanou deštěm. Přesto i na zdejší kraj se občas usměje slunce a když utichne vítr, tak jediné, co v nastalém tichu uslyšíte, bude tlukot vašeho srdce. Říká se, že kdo se do Patagonie jednou podívá, ten jí propadne nadosmrti. Patagonská příroda skutečně dokáže fascinovat – těžko bychom totiž jinde hledali krajinu tak surovou a přitom tak krásnou. Pokud nemáte v úmyslu vydat se až do Antarktidy, v Patagonii se ocitnete nejjižněji, jak je to jen na zeměkouli možné ..a do Antarktidy je to odsud co by kamenem dohodil.

Země ohně a ledu, země tisíce vodopádů, země drsné a úchvatně krásné přírody téměř nedotčené civilizací – to vše je Island. Nikde jinde v Evropě nenajdete tak pestrou krajinu, ve které můžete zabloudit mezi čoudícími sopouchy sopek, brodit dravé řeky nebo se koupat v přírodních termálech. Mohutné toky řek, dravé bystřiny a vodopády tu za staletí vytvořily hluboká údolí ve kterých se pasou polodivocí koně a stáda chundelatých ovcí. Kdo nechce chodit pěšky nebo jezdit na koni, může si vypůjčit terénní vůz a otestovat své řidičské schopnosti v tomto off-roadovém eldorádu pouští, brodů a lávových polí. Poznávací zájezd na míru na Island vám připravíme přesně podle vašich preferencí a cestu můžete kombinovat s návštěvou Grónska nebo Faerských ostrovů.

Na největším ostrově světa vás ohromí doslova vše. Obdivovat tu můžete nejproduktivnější ledovec severní polokoule Sermeq Kujalleq, pozorovat velryby a obrovské plovoucí ledovce, navštívit eskymácké osady, ochutnat tuleně či pižmoně. V létě si tu užijete nikdy nezapadající slunce a v zimě naopak magickou polární záři. Z aktivit je nejpopulárnější treking, ale v Grósku můžete i lyžovat, chodit na sněžnicích, jezdit se psím spřežením nebo se například potápět. Léto v Grónsku se vyznačuje stabilním a slunečným počasím a návštěvu můžete spojit s cestou na Island. Individuální cestování po Grónsku není snadné, doprava je komplikovaná a možností ubytování velmi málo. Vzhledem k vysokým cenám služeb je čas zde strávený drahý – náš itinerář a zajištěná dovolená na míru Vám umožní vidět v daném čase co nejvíce!

Dnes, po více než sto letech kdy člověk spatřil břehy Antarktidy, představuje Antarktida stále jednu z nejméně probádaných oblastí a jedno z posledních míst na zemi, kde najdeme skutečně panenskou přírodu zcela prostou lidské civilizace. Je to kontinent superlativů – nejenom nejstudenější, ale také největrnější, nejsušší a s nejvyšší průměrnou nadmořskou výškou. Obrovské plovoucí ledovce, hory zvedající se přímo z moře, velryby, nebojácní tučňáci, lvouni a tuleni, vědecké polární stanice i historické základny polárních objevitelů – to vše vytváří neskutečnou atmosféru, kterou můžete zažít jenom zde. Návštěva tohoto křehkého ekosystému vám také poskytne přímou konfrontaci s některými tématy, jako jsou například globální změny klimatu nebo ochrana velryb – zájezd na Antarktidu tak představuje unikátní zážitek i poučení zároveň. Více o cestách na Antarktidu a do polárních oblastí na www.polarnicesty.cz