Výstup na nejvyšší horu Afriky je bezesporu nezapomenutelným zážitkem. Na vrchol Kilimanjara, do výšky 5895 m lze navíc vystoupit bez horolezeckých zkušeností – jde o vysokohorský trek, který vede úžasnou africkou přírodou. Po aklimatizaci v Moshi následuje pědidenní výstupová cesta s podporou nosičů, kuchařů a místního vůdce na vrchol Uhuru. Kromě nádherných výhledů a sportovní výzvy vás očaruje rozmanitost místní přírody a fakt, že cesta vede postupně pěti vegetačními stupni. Unikátní jsou například stromové lobélie nebo pomalu mizející vrcholový ledovec. Výstup není technicky náročný a zvládne jej bez obtíží průměrně zdatný člověk. Nocování během vlastního výstupu je většinou v připravených stanech, ve městě potom v komfortním hotelu. Výstup na střechu černého kontinentu lze kombinovat se safari v NP Keni a Tanzanie, pobytem na ostrově Zanzibar, případně podniknout aklimatizační výstup na sousední Mt. Meru.

Po Grónsku a Nové Guinei je Borneo třetím největším ostrovem na světě. Někdy se ostrov označuje jako Kalimantan, správně se však takto jmenuje jen jeho větší indonéská část; sever Bornea tvoří dvě malajské provincie Sarawak a Sabah a Brunejský sultanát. Kalimantan láká své návštěvníky především svou zachovalou tropickou přírodou, mnoha domorodými kmeny ze skupiny Dajáků (dříve lovců lebek) a také vynikajícími potápěčskými lokalitami. Velkou část ostrova pokrývá dodnes nepříliš prozkoumaná panenská džungle se vzácnými orangutany, masožravými láčkovkami a obřími květy raflésií. Na Borneu najdeme spoustu národních parků a také nejvyšší horu horu jihovýchodní Asie – 4095m vysokou Mt. Kinabalu.

Zlatavé slunce ozařuje zasněžené vrcholky hor, ranní rosa se třpytí na stéblech trávy a řekou plují lososi. Na protějším břehu se medvěd chystá ulovit si snídani a na obzoru mezi bílými mraky vykukuje Mount McKinley. A vy jste jediným vetřelcem v tom království divočiny, které je stejné od dob, kdy ho objevili američtí zlatokopové. Největší a zároveň nejméně obydlený stát USA. Název Aljaška prý vychází z aleutského slova „Alyeska“, což v překladu znamená „Velká země“. Čtvrtina Aljašky leží za polárním kruhem a dominantním přírodním znakem celé oblasti je reliéf Kordiller s nejvyšším štítem Severní Ameriky – Mt. McKinley. Nemusíte být zrovna milovníkem Jacka Londona, aby vás Aljaška fascinovala. Je to krajina, kde štíty hor rozrývají divoké řeky a kde vládnou medvědi a vlci. Představuje naprostou čistotu, rozlehlost a nedotčenost a zároveň krutost a neúprosnost přicházející zimy. Připravíme vám zájezd na míru podle vašich preferencí.

Malý ostrov nedaleko Madagaskaru, nazývaný pro svou unikátní přírodu také „Havaj Indického oceánu“ je doposud dobře utajeným unikátem naší planety. Strmé sopky se tu zvedají od modrého oceánu vysoko do mraků a jejich svahy skrápějí stovky vodopádů. Na světě nenajdete lepší místo pro kaňoning a na své si tu přijdou milovníci trekingu, potápění, či raftingu. Můžete tu vyzkoušet surfing nebo vystoupit ke kráteru jedné z nejaktivnějších sopek světa, Piton de la Fournaise. Na rozdíl od Havajských ostrovů nebo sousedního Mauricia tu ale nenajdete mnoho bělostných pláží, ani velké hotely nebo all inclusive resorty – Reunion zkrátka není destinace pro plážové povaleče, na své si tu naopak přijdou milovníci poznávání a cestovatelé s aktivním programem. Připravíme vám zájezd na míru na Reunion podle vašich představ.