Během této unikátní cesty navštívíme divoké západní Grónsko, jehož pobřeží budeme prozkoumávat na skialpinistických lyžích nebo na sněžnicích. Tato oblast je známá svými ledovci a hlubokými fjordy, nad nimiž se zvedají pobřežní hory přesahující 2.000 m. Bude jen na vás, zda se ten který den rozhodnete pro lyžování nebo výlet na sněžnicích – obojí vás zavede do impozantní krajiny ledovců a Alpy připomínajích hor. Protože oblast je přístupná pouze lodí, budeme se plavit na impozantním trojstěžníku, ze kterého se budeme denně vydávat na pevninu. Během plavby budete mít možnost z paluby lodi pozorovat divoká zvířata, plovoucí ledovce, eskymácké osady a nádherné pobřeží. Vyhodnoceno magazínem GEO jako nejlepší aktivní plavba roku 2013!

Chcete-li lyžovat na svazích, kde zanechali své stopy legendární průkopníci lyžování a současně si užívat přepychových hotelových služeb, potom Rakouský Lech – Zürs je ta správná volba. V „kolébce alpského lyžování“ se od uspořádání prvního lyžařského kurzu v roce 1906 pilovala vždy na nejvyšší úrovni nejen lyžařská technika. Právě tady najdete snad největší koncentraci pětihvězdičkových hotelů, gourmet restaurací nebo vyhlášených vinoték. Tady lyžují evropští králové, společenská smetánka, ale i nejlepší freerideři světa. V roce 2013 navíc novou lanovkou propojili oblast Lech Zürs a Warth Schröcken, takže se tu na 340 km sjezdovek a dalších asi 180 km freeridových trasách vylyžujete opravdu dosyta.

Čtyři metry prašanu, nekonečně dlouhé panenské svahy a k tomu nezaměnitelné panorama kanadských Skalistých hor. Co více si může milovník freeride lyžování přát? Pro nadšené lyžaře a snowboardisty nabízíme unikátní zážitek v podobě heliskiingu v kanadské divočině. Každý den vás helikoptéra dopraví na jiné terény a v doprovodu místního instruktora si budete užívat toho nejlepšího freeridového lyžování na světě. Kanadskou romantiku doplňuje ubytování ve stylových srubech s krbem nebo v exkluzivní lodži uprostřed nepřístupné divočiny. Lyžování a heliskiing v Kanadě vám můžeme připravit na míru s návštěvou vyhlášených lyžařských resortů, jako je Lake Louise, Whistler-Blackcomb nebo Vancouver.

Zlatavé slunce ozařuje zasněžené vrcholky hor, ranní rosa se třpytí na stéblech trávy a řekou plují lososi. Na protějším břehu se medvěd chystá ulovit si snídani a na obzoru mezi bílými mraky vykukuje Mount McKinley. A vy jste jediným vetřelcem v tom království divočiny, které je stejné od dob, kdy ho objevili američtí zlatokopové. Největší a zároveň nejméně obydlený stát USA. Název Aljaška prý vychází z aleutského slova „Alyeska“, což v překladu znamená „Velká země“. Čtvrtina Aljašky leží za polárním kruhem a dominantním přírodním znakem celé oblasti je reliéf Kordiller s nejvyšším štítem Severní Ameriky – Mt. McKinley. Nemusíte být zrovna milovníkem Jacka Londona, aby vás Aljaška fascinovala. Je to krajina, kde štíty hor rozrývají divoké řeky a kde vládnou medvědi a vlci. Představuje naprostou čistotu, rozlehlost a nedotčenost a zároveň krutost a neúprosnost přicházející zimy. Připravíme vám zájezd na míru podle vašich preferencí.

Na největším ostrově světa vás ohromí doslova vše. Obdivovat tu můžete nejproduktivnější ledovec severní polokoule Sermeq Kujalleq, pozorovat velryby a obrovské plovoucí ledovce, navštívit eskymácké osady, ochutnat tuleně či pižmoně. V létě si tu užijete nikdy nezapadající slunce a v zimě naopak magickou polární záři. Z aktivit je nejpopulárnější treking, ale v Grósku můžete i lyžovat, chodit na sněžnicích, jezdit se psím spřežením nebo se například potápět. Léto v Grónsku se vyznačuje stabilním a slunečným počasím a návštěvu můžete spojit s cestou na Island. Individuální cestování po Grónsku není snadné, doprava je komplikovaná a možností ubytování velmi málo. Vzhledem k vysokým cenám služeb je čas zde strávený drahý – náš itinerář a zajištěná dovolená na míru Vám umožní vidět v daném čase co nejvíce!